Ako začať?

Hra na našom serveri je špecifická v tom, že aj napriek tomu, že ide o Survival & RPG server, máme tu isté pravidlá a obmedzenia, ktoré fungujú pre hráčov. Keďže mnohí z vás boli zo začiatku z týchto obmedzení zmätení, rozhodli sme sa pripraviť pre vás krátky návod o tom ako úspešne začať hru na našom serveri.


Prvý spawn

Na začiatku sa ocitnete na spawne hlavného sveta a máte rank hráča. Prvou vašou úlohou, ktorú musíte splniť, je prečítať si Pravidlá a Všeobecné obchodné podmienky. Keď sa s nimi oboznámite, je načase, aby ste sa porozhliadli na serveri. Keďže v hlavnom svete je povolené ničiť a stavať stavby iba v rámci rezidencie, vašou prvou úlohou by malo byť zarobiť si peniaze na rezidenciu. To sa dá urobiť vďaka systému prác na našom serveri – Jobs / Práce. Príkazom /jobs browse si môžete prezrieť aktuálne dostupné povolania – na začiatok odporúčame prihlásiť sa na povolanie Miner, Hunter a Builder. Vďaka týmto trom povolaniam si dokážete relatívne rýchlo zarobiť peniaze. Otázka je ale, že kde? Keďže v hlavnom svete môžete tažiť iba na územiach rezidencií, je potrebné, aby ste využili tzv. Ťažobný svet / Mining World. 

Do ťažobného sveta sa môžete dostať dvomi spôsobmi – buď využijete príkaz /warp Mining (portne vás na spawn ťažobného sveta), alebo príkaz /priroda či /wild (portne vás na náhodnú pozíciu do ťažobného sveta). Tu si už môžete veselo začať ťažiť a zhromaždovať materiál na svoj budúci domov. Nezabudnite ale, na to, že v Ťažobnom svete nie je možné si zakladať rezidencie, ani v ňom trvalo žiť. Ťažobný svet je totižto pravidelne reštartovaný a všetky vaše veci, prípadne stavby, ktoré v ňom zrealizujete pri tomto reštarte zmiznú. Nezabúdajte ani na fakt, že v ťažobnom svete nefungujú portály do netheru alebo do endu. Pokiaľ potrebujete nejaké miesto na odloženie si vecí predtým, než si vytvoríte svoju rezidenciu, môžete využiť ako dočasné útočistko niektorú z izieb v našom hoteli na spawne – /warp Hotel. Cena prenájmu izby je 1.000 eur a dĺžka prenájmu trvá 14 dní.

Všeobecné informácie a ľahký prístup k peniazom získate na našom spawne, keď si pozriete všetky hologramy na spawne a prečítate si základné informácie o serveri. V každom prípade vám odporúčame si vziať úplne na začiatku prvé dva questy od Tritona (nachádza sa hneď na spawne, po zadaní príkazu /spawn), po ktorých splnení získate dohromady hotovosť vo výške 10.000 €, čo je suma postačujúca k tomu, aby ste si mohli založiť rezidenciu.

Dočasne ubytovať sa môžete na /warp Hotel. Stačí kliknúť na ceduľku prenájmu.


Questy

Najlepšou cestou ako si zarobiť peniaze okrem systému povolaní je plnenie rôznych questov. Hneď na spawne nájdete niekoľko questerov, ktorí vám za splnenie menších úloh dajú finančnú odmenu a to až do výšky 5000 eur, čo je veľmi dobrá suma na začiatok a na vytvorenie si rezidencie. Odporúčame vám preto navštíviť Tritona, Divnú tuláčku,či rybára Galona. Všetkých nájdete na spawne 🙂


Vytvárame si rezidenciu

Po nejakej dobe strávenej v Ťažobnom svete sa môžete končene presťahovať natrvalo do normálneho sveta a vytvoriť si rezidenciu. Na jej vytvorenie si však potrebujete vykraftiť drevenú motyku pomocou ktorej následne označíte dva body, alebo použijete jednoduchý príkaz /res auto , ktorý vám vytvorí rezidenciu okolo vás podľa toho, koľko máte reálne peňazí. Keďže zatiaľ rezidenciu nemáte, odporúčame však, aby ste využili možnosť označiť si rezidenciu príkazom so zadaním príkazu /res select <x> <y> <z>, pre zistenie ako ďaleko od vás a v akom smere má končiť rezidencia, napíšete príkaz /res cr. Kde jednoducho a pohodlne zadáte súradnice, napíšete príkaz /res create (názov rezidencie) a sláva – máte vytvorenú svoju prvú rezidenciu. Nezabudnite si na začiatok povoliť pre seba ničenie a stavanie v rezidencii príkazmi /res pset <váš nick> destroy true, /res pset <váš nick> build true.


Čo nakoniec?

Takto by mal vyzerať začiatok na serveri pre každého úspešného hráča. Náš server samozrejme ponúka oveľa viac, napríklad v podobe rôznych dungeonov, bossov a questov.  O tých sa však môžete dozvedieť po tom, ako si poriadne prečítate celé naše webové stránky.