Banka

Na MidasCrafte sme oficiálne spustili novinku v podobe banky a vedenia bankových účtov. Táto vychytávka je dôkazom živej ekonomiky na serveri. Zároveň sme jej zavedením chceli minimalizovať obavy hráčov, ktorí sa sťažovali, že nemajú povolený výkup preto, aby im ostatní nestiahli na nulu ťažko nadobudnuté bohatstvo. Hráči môžu pre svoju potrebu používať dva inventáre – PeňaženkuBankový účet. Finančný limit Peňaženky je nastavený na 10.000.000 Eur hernej meny, zatiaľ čo pri bankovom účte je tento limit dvojnásobný, čiže 20.000.000 Eur. Hráči môžu banku navštíviť každý deň počas otváracích hodín – od rána až do večera. V noci je táto finančná inštitúcia zatvorená.

BANKOVÉ POPLATKY

Pri uložení finančných prostriedkov z vášho účtu na účet v banke sa uvedená čiastka odpíše z vašej peňaženky (balance account) a nebude sa vám naďalej zobrazovať medzi dispozičným kapitálom = vložené peniaze v banke nemôžete použiť do doby, pokiaľ si ich z banky opätovne nevyberiete. Bankové služby ako vklad a výber peňazí, vrátane vedenia účtu sú BEZ POPLATKOV. Hráčom, ktorí budú online, sa úroky za vloženú čiastku budú pripočítavať každých 60 minút, počas ktorých budú hrať.


PREČO BY STE SI MALI ULOŽIŤ PENIAZE?

Možno sa ešte stále pýtate, prečo by ste vaše peniaze mali zveriť banke. To je základná otázka, ktorá trápi mnohých hráčov. Pre názorné vysvetlenie vám preto uvázdame príklad:
Ste vlastníkom obchodu so zmiešanými surovinami, v ktorom okrem iného vykupujete redstone za 80 Eur. V jeden deň k vám ale príde zbohatlík a predá vám také množstvo redstonu, ktorým sa pripravíte o všetky vaše peniaze. Ak si však vopred vložíte peniaze na účet v Banke, budete mať kedykoľvek k dispozícii určitú finančnú rezervu, na ktorú  tento zbohatlík, aj v prípade, že by vás chcel o všetko ošklbať, nemá ako siahnuť. Jediné, čo musíte potom urobiť, je, prísť do banky a vybrať si z nej potrebnú hotovosť na transakcie. Tak budete chránení pred pokusmi o podvod alebo zneužitie zo strany podobných prešibancov.

Vložiť peniaze do banky je výhodné nielen pre podnikateľov, ale aj pre bežných hráčov. Pokiaľ ste, dajme tomu, zamestnaný ako drevorubač a dosahujete z tejto činnosti pravidelný zisk, oplatí sa vám uložiť svoje eurá na účet. Každých 60 minút, počas ktorých ste online, vám banka pripíše úrok. Takto sú vaše peniaze bezpečne uschované a zároveň sa ich hodnota zvyšuje.


SOM ZAMKNUTÝ V BANKE! ČO MÁM ROBIŤ?

Ak ste si pred vstupom do banky neprečítali varovanie, pravdepodobne ste v nej ostali po západe slnka, alebo počas dažďa ZAMKNUTÍ a neviete, ako sa dostať z banky von! V banke sa totižto nachádza tajný východ, cez ktorý sa môžete dostať von. Je umiestnený vedľa Bankára Herona. Otvorí sa vám po klliknutí pravým tlačítkom. Cestu von už snáď nájdete 🙂