Rúbanie stromov

Drevo je jednou zo základných surovín, ktoré sa v hre Minecraft využívajú.  Zrúbať vysoký strom je však pre mnohých hráčov extrémne náročné a zároveň hráči často aj zabúdajú znovu zasadiť semienka a sú schopní tak zničiť celé lesy, čo nezanecháva na výzore krajiny veľmi pekný obraz. U nás je to ale inak. Rozhodli sme sa, že hráčom, ktorí aktívne podporia server, dáme k dispozícii možnosť zrúbať drevo vyrúbaním iba jedného jediného bloku, pričom doslova spadne celý strom a hráč si už len pozbiera drevo.

Túto funkciu môžu využiť predovšetkým [D] Donatori a [D+] Donatori v Mining Worlde, pričom na ťažbu dreva musia použiť diamantovú sekeru. Vždy je potrebné zničiť úplne dolný blok stromu, aby mohol spadnúť celý. Pokiaľ ho začnete sekať nelogicky niekde v strede, budete ho musieť manuálne vyťažiť celý. Dobrou radou pre všetkých, ktorí túto funkciu využijú, je, aby si strážili durabilitu na sekere – tá sa totižto ničí rovnako, ako keby ste bloky zosekali manuálnou prácou. Krátko po zrúbaní stromu sa na miesto pôvodného stromu samo posadí nové semienko, z ktorého neskôr vyrastie aj nový stromček! 🙂

Ak teda chodíte často ťažiť drevo a vo veľkej miere ho aj využívate, neváhajte a využite našu jedinečnú možnosť podporiť náš server. Môžete tým získať nielen možnosť rúbať stromy instantne, ale aj ďalšie skvelé vylepšenia. O tom, ako sa stať [D] Donatorom alebo [D] Donatorom+, sa dozviete viac na tejto stránke.

Dôležité upozornenie: Na ťažbu stromov nepoužívajte itemy, ktoré majú vlastnosť Unbreakable alebo Levelovateľné itemy. Za ich prípadnú stratu nenesie server zodpovednosť.