Ostatné

Zoznam:


Ceduľkový výťah

Jednou z našich vymožeností, ktoré môžete na serveri aktívne využívať, je tzv. ceduľkový výťah. Ten, ako ste si už mohli domyslieť, nevyužíva žiadnu redstone mechaniku, ale funguje výhradne za spolupráci ceduliek. Ak si chcete takýto výťah vytvoriť, je potrebné, aby ste mali k dispozícii minimálne 2 poschodia.

Následne vám stačí už len pod sebou na tom istom bloku (len v inej výške) nastaviť dve ceduľky. Príkaz, ktorý môžete zadať na ceduľky, je [Lift up] a [Lift down], pričom Lift up určuje smer cesty nahor a Lift Down dole. Príkaz musí byť zadaný v hranatých zátvorkách a na 2. riadku ceduľky!


Ampérmeter

Túto utilitku ocenia predovšetkým machri na redstone, ktorým sa nechce počítať vzdialenosť blokov, ktorú dosiahne aktívny redstone obdvod. Teraz vám už len stačí, ak si vezmete do ruky redstone dust a kliknete na ľubovoľné miesto v rámci Redstone obvodu. Následne sa vám v chate zobrazí aktuálna sila aktivovaného redstonu.


Tajný spínač

Tajný spínač je mechanika, ktorú ocenia predovšetkým ľudia, čo majú čo schovávať a majú radi tajomstvá. Vďaka tejto mechanike vám stačí, ak kliknete na blok a automaticky sa na druhej strane aktivuje tajný spínač, ktorý môže byť napojený napr. na zaujímavé redstone dvere. Tento tajný spínač vytvoríte jednoducho a to tak, že na horný blok (na ten sa bude z druhej strany klikať) umiestnite páčku (lever) a pod neho dáte ceduľku s nápisom [X] v druhom riadku. A tajný spínač máte hotový. Pri aktivovaní tajného spínača sa vám v chate objaví hláška: Začul si tiché cvaknutie!


Most

Podobne ako pri bráne, tak aj pri stavbe mostu vám prinášame vychytávku v podobe ceduľky, ktorá vám umožní jeho rýchle a ľahké sťahovanie alebo vysúvanie bez nutnosti vytvárať zložité RS obvody. Jeho stavba je však o niečo zložitejšia:

  1. Most musí byť vyrobený z jedného materiálu. Defaultne sa dá použiť cobblestone, drevo, double stone slaby a sklo.
  2. Na jednom konci mosta umiestnite na most alebo pod most ceduľku, na ktorú napíšete do druhého riadku príkaz [Bridge]
  3. Na druhom konci mosta umiestnite aj na druhej strane a do druhého riadku napíšte príkaz [Bridge] alebo [Bridge end]
  4. Tretí a štvrtý riadok symbolizujú šírku mosta. Tretí riadok reprezentuje počet blokov, ktoré sú súčasťou mosta naľavo a štvrtý riadok reprezentuje počet blokov, ktoré sú súčasťou mosta napravo. Defaultná nastavená šírka sú 3 bloky.