Ako začať? (Skyblock)

 1. Po pripojení sa na server objavíš na spawne Midascraft Skyblock, ktorý ti odporúčame prejsť. Pokiaľ ho nechceš prejsť, zapamätaj si aspoň najdôležitejšie warpy serveru: /warp trznica, /warp navody, /warp vip.
 2. Pozri sa hlavne na /warp navody, kde nájdeš návod na vytvorenie cobblestone generátora
 3. Napíš príkaz /is , ktorým si vygeneruješ nový skyblock ostrov, kam sa hneď portneš. Pre portovanie na tvoj ostrov môžeš používať skrátený príkaz /is
 4. Novú polohu domova nastavíš príkazom /is sethome
 5. Na novom ostrove nájdeš debnu s vecami – nevyberaj ich. Zrúb opatrne strom tak, aby ti nespadlo žiadne drevo či semienko do Voidu a všetko vlož do truhly.
 6. Na začiatok budeš potrebovať miesto. Znič preto všetky ploty na ostrove a tiež celú rastúcu trávu (nie bloky) a kvety. Opäť si daj pozor, aby ti nič nespadlo do Voidu a všetko znovu uprac.
 7. Teraz máš miesto na prvú dôležitú vec, ktorou je nekonečný zdroj vody. Nájdi si miesto, kde môžeš vyťažiť piesok či grass blok a sprav do zeme dieru s hĺbkou 1 blok a veľkosťou 2 x 2 bloky.
 8. Potom z truhly vyber 2 ľady, každý postav do protiľahlého rohu a znič ich (ľady musia byť umiestnené v rohoch oproti sebe). Takto si vytvoríš nekonečný zdroj vody.
 9. Teraz si vycrafti crafting table a sprav prvý drevený krompáč.
 10. Podľa návodu na /warp navody postav cobblestone generator a začni ťažiť prvý cobblestone. Ak sa ti z lávy podarí spraviť obsidián, stačí naň kliknúť prázdnym kýblikom a obsidián sa zmení opäť na lávu.
 11. Pokiaľ si postavil správne nekonečný zdroj vody a máš dookola grass blocky, vyrob si motyku, aby si mohol zasadiť seed, melón, tekvicu, sugar cane a nechaj ich rásť. Medzitým kop ďalej cobblestone, budeš ho potrebovať veľa.
 12. Keď si už vyťažil niekoľko stackov cobblestonu, môžeš sa postaviť do stavania mob trapky. Návod nájdeš na Youtube. Je to jednoduché.
 13. Teraz ti už nič nebráni v rozširovaní tvojho ostrova.

Dobré rady na záver:

 • Vždy si nechaj aspoň jeden grass block
 • Ďalšie veci pre svoj ostrov získaš buď výmenou žetónov na /warp trznica alebo plnením úloh pomocou /challenges
 • Zväčšovaním ostrova sa zvyšuje tvoj island level. Ten zistíš príkazom /is level
 • Pokiaľ dosiahneš island level väčší ako 10, môžeš si na ostrov urobiť warp pomocou ceduľky. Na jej prvý riadok napíšeš [WELCOME]. Teraz sa naň môžeš portovať s príkazom /is warp TvojNick
 • Ak náhodou svoj ostrov pokazíš a chceš začať odznova, použi príkaz /is restart a potom /is confirm
 • Pre bezpečné výmeny s ďalšími hráčmi slúži príkaz /trade NickHráča