Rezidencie a ťažba

Zdravíme hráčov, dnešným dňom sme vďaka podpore developera HamAndRock implementovali na server úspešne plugin, ktorý zabraňuje ničiť prírodu a krajinu mimo vami zakúpenej rezidencie. Asi sa divíte, prečo sme k tomuto kroku pristúpili. Je na to hneď niekoľko dôvodov.:

  • Keďže chceme ochrániť našu krajinu, aby sme nemuseli robiť zbytočné wipe serveru, ako inde, dávame hráčom možnosť ničiť krajinu od povrchu až po bedrock iba v rámci rezidencií. Ak si však chcú hráči naťažiť vzácne materiály, prípadne ísť ťažiť diamanty, je tu pre nich určený Ťažobný svet. Doňho sa dostanete pohodlne, buď pomocou lode v prístave, alebo zadaním príkazu /wild. Na portovanie sa v rámci Hlavného sveta na náhodné pozície môžete použiť príkaz /res rt.
  • V rámci rezidencie môžete naďalej kopať, ťažiť a upravovať si svoje okolie presne podľa svojich predstáv.
  • Hráči, ktorí finančne prispeli na chod serveru, čiže hráči s rankom [D] Donator a [D+] DonatorPlus, predpokladáme, že im pôjde o blaho a dobro serveru a teda v rámci priznávaných výhod môžu upravovať okolie rezidencie bez obmedzení. Zistiť ako sa stať [D] Donatorom alebo [D+] DonatoromPlus môžeš na tejto stránke.
  • Každý hráč môže vlastniť maximálne 3 rezidencie, pričom maximálne rozmery rezidencie sú 150x150x265 blokov.
  • Ranky [D] Donator a [D+] DonatorPlus majú navýšený počet rezidencií, ktoré môžu vlastniť podľa jednotlivých rankov
  • Rezidencia sa na serveri vytvára drevenou motykou!
  • Cena za jeden blok v rámci rezidencie je 0,01 € za blok
  • Rezidenciu vytvoríš označením dvoch blokov drevenou motykou a príkazom /res create. Následne cez príkaz /res expand môžeš rezidenciu rozširovať. Ak chceš rezidenciu potiahnuť do výšky, alebo umiestniť nejaký blok v hlavnom svete, jediným povoleným blokom pre hráča je CRAFTING TABLE, ktorý môžete v prípade potreby položiť na seba.

Som hráč a chcel by som si upraviť okolie rezidencie

Ak ste normálny bežný hráč a nepodporili ste finančne server, aj napriek tomu máte možnosť si upraviť okolie svojej rezidencie.  Na to máte dve možnosti:

  1. Môžete požiadať prítomného administrátora, aby vám za pomoci World Editu upravil okolie tak, aby vám vyhovovalo. Pokiaľ má administrátor veľa práce, postupuje sa podľa možnosti č.2.
  2. Môžete požiadať prítomného administrátora, aby vám dočasne rozšíril rezidenciu a vy ste si mohli upraviť okolie sami.

Čo Nether a ostatné svety?

V týchto svetoch sú rezidencie zakázané. avšak naďalej v nich môžete ťažiť bez akýchkoľvek obmedzení.