Príbeh planéty Sky

Príbeh planéty Sky

Planeta Sky bola útočiskom mnohých ľudí. Tým vládla pevnou rukou, avšak spravodlivo, vládkyňa Oksana. Aj napriek tomu, že sa tu nachádzali iba obmedzené zdroje surovín, panovala tu väčšinou pohoda, pokoj a mier.

Napriek tomu mala planéta Sky jednu z najlepších a najsilnejších armád v celej galaxii. Len tí najlepší a najstatočnejší bojovníci mali tú česť rozšíriť jej rady.  Táto armáda sa niekoľkokrát osvedčila, keď planétu napadli nepriatelia. Ale posledná bitka patrila rozhodne k tým najhorším. Celá planeta sa ocitla pod útokom dračích jazdcov, ktorí nešetrili nič a nikoho, kto im prišiel do cesty. Po dlhom a intenzívnom boji sa Oksaniným bojovníkom nakoniec podarilo zabiť väčšinu drakov a tí, ktorí prežili, boj radšej vzdali a odleteli.

Armáda síce vyhrala, ale za akú cenu … Planéta Sky bola rozdrobená na malé ostrovčeky. Veľa vojakov zaplatilo za svoju statočnosť životom. Niektoré budovy boli zbúrané a zničením skladísk prišla planéta o väčšinu svojich pracne nahromadených zásob. A čo je najhoršie, po planéte sa stále túlajú preživší dračí jazdci toho najhoršieho razenia, ktorých draci boli v boji zabití….