Noob World

Po prihlásení sa na náš server sa ocitnete v podzemnej miestnosti tzv. “Noob sveta” s počiatočným rankom [N] Noob. Tento svet je vlastne skúškou pre všetkých nováčikov na našom serveri, ktorí sa snažia dostať do hlavného sveta dobrej komunity. Na to, aby sme dokázali udržiavať určitý štandard dobrých vzťahov a aby u nás hrali predovšetkým rozumní ľudia a nie deti, ktoré sa nevedia vpratať do kože, slúži práve tento svet – ide teda o akúsi formu počiatočného testu.

Ako [N] Noob nemáte na začiatku veľa možností. Všetky príkazy slúžiace na portovanie sa na iných hráčov alebo domov sú zablokované a hráči sa ocitajú v kompletne zamrznutom “Noob svete”, kde sa takmer nenachádzajú žiadne zvieratá. Rovnako aj chat úvodného sveta je úplne oddelený od zvyšku serveru – to znamená, že vaše správy nevidia hráči, ktorí hrajú bežný survival, ale iba hráči, ktorí majú rovnaký rank ako vy – čiže iba ostatní noobovia. Jedinou výhodou, ktorú máte ako začínajúci hráč, je použitie príkazu /kit noob, ktorý vám poskytne základné drevené nástroje a niečo málo stravy na začiatok.

Upozornenie: V Noob svete platia rovnaké pravidlá ako na zvyšku serveru! Ak ich porušíte, čaká vás trest!

 


Dávajte si však pozor na [P] Pomocníkov, ktorí vo vašom svete fungujú ako policajti – ich úlohou je “Pomáhať a chrániť”. Môže vám pomôcť inštrukciami v začiatkoch, má však prísne zakázané vám akýmkoľvek spôsobom pomáhať v hraní. V prípade, že budete porušovať pravidlá, ktoré sú uvedené na webe, má právo vás nielen uväzniť, ale aj zabanovať. Platí pritom zásada, že neznalosť pravidiel neospravedlňuje.

Ako sa dostanem preč z Noob sveta?

Ako sme už uviedli, Noob svet slúži ako test vašich schopností. Aby ste sa z neho dokázali dostať, administrátori stanovili, že si musíte zarobiť čiastku vo výške 5.000 €! To môžete urobiť buď ťažením určitých blokov a ich následným predajom v malom mestečku v centre mapy, alebo pestovaním plodín ako sú melóny, či obilie. Iný spôsob, ako sú peniaze, vás preč z Noob sveta nedostane.

Po zarobení stanovenej čiastky – 5000 €, je čas, aby ste sa odobrali do normálneho sveta Survivalu s dobrou komunitou. Na to, aby ste sa tam dostali, musíte mať zarobené peniaze. Okrem toho je však dôležité splniť ešte jednu náročnú úlohu a tou je lokalizácia havarovaného raketoplánu, v ktorom sa nachádza portál, ktorý vás vyvedie von z Noob sveta a vy sa ocitnete na hlavnej mape.

Pre opustenie sveta musíte lokalizovať zrútený raketoplán v ktorom sa nachádza portál do hlavného sveta.

Často kladené otázky

 • Môže mi niekto pomôcť pri dostaní sa z Noob sveta?
  Hráči, ktorí sú noobovia, nemajú povolené si medzi sebou pomáhať. Je prísne zakázané posielať inému hráčovi peniaze na to, aby mohol opustiť Noob svet. Hráči môžu spolu bývať v spoločnom dome, je však nevyhnutné, aby mal každý samostatné truhly!
 • Môžem si vytvoriť rezidenciu v Noob svete?
  Nie, vytváranie rezidencie nie je v Noob svete povolené. Rezidenciu si môžete vytvoriť až po prechode portálom do normálneho sveta.
 • Môže ma Správca Noob sveta preniesť do normálneho sveta?
  Správca Noob sveta má možnosť presúvať sa medzi svetmi, avšak nemôže brať nikoho so sebou, aj keby chcel. Hráči musia opustiť svet sami prostredníctvom portálu – inak by ostali noobami naveky.
 • Zomrel som a prišiel som o veci! Čo teraz?
 • Bohužiaľ, smrť je v tomto svete konečnou a ak sa nestihneš dostať k svojim veciam než sa despawnú, tak ti ich už nikto nikdy nenahradí a musíš začať odznova. To neplatí, ak si už predal nejaké bloky – peniaze ti z tvojho konta neubudnú.
 • Zomieram od hladu! Kde sú zvieratá?
 • Keďže ide o ľadový svet, zvieratá sa v ňom dajú objaviť iba veľmi zriedka. Odporúčame hráčom, aby sa snažili získať suroviny zo stromov z ktorých občas vypadnú jabĺčka, alebo pestovaním obilia, zemiakov alebo mrkvy.
 • Pomoc! Niekto ma vygriefoval! Čo mám robiť?
  Určite treba okamžite po spáchaní činu kontaktovať prítomného [P] Pomocníka alebo akéhokoľvek iného prítomného [P] Helpera, [A] Admina, alebo [S] Správcu. Tí dokážu vyšetriť prípadný griefing a nájsť vinníka.
 • Prečo nemôžem využiť portál do Netheru alebo do Endu?
  Na to, aby ste sa vybrali do Netheru alebo do Endu, budete mať čas až po príchode do normálneho sveta. Vašou prioritou je čo najskôr opustiť Noob svet, aby ste mohli začať hrať medzi dobrými a poctivými hráčmi.
 • Chcem hovoriť s majiteľom alebo správcom serveru!
  Všetky žiadosti o komunikáciu s majiteľom alebo správcom serveru idú výlučne cez [P] Pomocníka – on je jediný, ktorý môže administrátora zavolať do Noob sveta na riešenie nejakej situácie. Ak sa však chcete silou mocou porozprávať s majiteľom alebo správcom mimo serveru, môžete využiť kontakty uvedené na našom webe.