Nether World

Ako ste si určite všimli, na MidasCrafte máme pre hráčov prístupných viacero svetov. Jedným z nich je aj Nether World. U niektorých, najmä nováčikoch, vzbudzuje rešpekt iba samotný názov. Predsa len, ide o veľmi nebezpečný a v mnohom neprebádaný svet.

Vkročiť doň sa dá prostredníctvom špeciálnej brány, ktorej stavbu zvládnu aj bežní hráči. K zhotoveniu prechodného portálu do inej dimenzie je potrebných minimálne 10 blokov obsidiánu (úsporná verzia), usporiadaných do tvaru rámu a aktiváciu v podobe zapálenia vnútornej časti kresadlom alebo ohnivou guľou.

Po prejdení bránou sa hráči ocitnú v nehostinnom prostredí pripomínajúcom peklo, plnom lávy, vyschnutých stromov, vzácnej suroviny quartz a mobov, ktorých jediným cieľom je vraždiť. Ostražitosť je v tomto svete namieste viac, ako v ktoromkoľvek inom. Za každým kútom čaká iná príšera, ktorá by najradšej svojimi schopnosťami pripravila hráčov o život.

V svete Nether World nie je výnimkou stretnúť:

  • Pigmenov – po zuby ozbrojených prasacích bojovníkov, ktorí však neublížia, pokiaľ ich niekto nevyprovokuje
  • Ghast – majú vzhľad veľkých medúz, na hráčov útočia ohnivými guľami
  • Wither kostlivcov– hráčov na druhý svet posielajú otráveným mečom
  • Jazdcov na sliepkach – po ich zabití je možné nadobudnúť surové kurča, perie a vajíčka
  • Magmakocky (Magmacube) – vzácny druh mobov, lávová pena vyrobená z týchto tvorov je prísadou mnohých odvarov
  • Blaze – pokúšajú sa hráčov trafiť ohnivými guľami, vrhajú ich až 3 za sebou

 

[+] Výhody [-] Nevýhody
V Netheri je možné naťažiť veľa vzácnych surovín, hráči majú neobmedzený prístup k láve, možnosť získať Nether Warty a Wither hlavy. Časté úmrtia hráčov, nefungujú kompasy ani hodinky, láva tečie do dvojnásobnej vzdialenosti, svet sa často resetuje a ak si hráč chce ľahnúť na posteľ, nepodarí sa mu to, lôžko exploduje.