MCPE

Server MidasCraft si odteraz môžete vziať so sebou už aj na prázdniny, dovolenku, do školy, či dokonca na kúpalisko! Pripravili sme si pre vás špeciálnu MineCraft Pocket Edition nášho serveru určenú pre Mobilné telefóny, tablety a edíciu s označením Windows 10!

Samozrejme, nejde o klasický RPG, či Skyblock server, na ktorý ste si za tie roky mohli zvyknúť na Java edícii, ale prinášame vám pravý a nefalšovaný MCPE Survival server s funkčnými rezidenciami, náhodným portovaním sa do prírody, ekonomikou a veľa ďalšieho.

IP MCPE serveru:

mcpe.midascraft.eu

Port:

19132

Ako sa pripojiť na náš Minecraft pocket edition server?

Je to veľmi jednoduché, avšak musí byť splnená základná podmienka – hráč musí mať k dispozícii verziu určenú pre mobilné telefóny, resp. tablety alebo Windows 10 edíciu. Upozorňujeme, že na rozdiel od hlavného Java serveru je potrebné mať na pripojenie originálne zakúpenú edíciu! Originálnu verziu si môžete pre mobilné telefóny a tablety zakúpiť napríklad tu:

Následne je to už veľmi jednoduché a na MCPE server sa môžete pripojiť podľa videonávodu, ktorý sme si pre vás pripravili:


Ako si zarobím peniaze?

Na serveri sa nachádza admin shop, ktorý od vás vykupuje naťažené materiály. Z toho dôvodu je oveľa jednoduchšie predávať to, čo nepotrebujete a zarábať na tom. Ekonomika tak nie je bytostne závislá na obchodoch iných hráčov. Samozrejme, v prípade, že množstvo svojich peňazí chcete zvýšiť, najlepšou formou je založenie si vlastného obchodu.


Ako vytvorím rezidenciu?

Rezidencia sa vytvára rovnako ako na iných serveroch. Drevenou motykou! Jeden blok v rámci rezidencie stojí 0,01 €.

Dôležité upozornenie: Mimo rezidencie NIE JE MOŽNÉ pokladať lávu, alebo vodu. Je to tak z dôvodu prevencie proti griefu. Pokiaľ chcete pokladať lávu, alebo vodu, je potrebné, aby ste mali vytvorenú rezidenciu.


Na akej verzii beží MCPE Server?

Náš MCPE server beží na verzii, ktorá je ekvivalentná verzii 1.11.0 Bedrock edition. Ide však o špeciálne upravené jadro spigotu, ekvivalentné k verzii 1.13.2 Java Minecraftu. Samozrejme na ďalších verziách budeme aj naďalej pracovať a MCPE server vyvíjať aj naďalej.


Známe chyby

Keďže ide o MCPE edíciu, ktorá je známa viacerými nedokonalosťami a nefunkčnosťou, objavili sme viacero zásadných chýb, o ktorých by ste mali vedieť:

  • Nefunguje enchantovanie na kovadline. V prípade pokusu o enchantovanie vás vypojí z hry.
  • Pokiaľ sa vám vypne displej na mobilnom telefóne, alebo na tablete, automaticky vás to odpojí z hry. Pri Windows 10 edícii vás to odpojí v prípade dlhšieho afkovania.
  • Nie je možné nabrať si vodu do kýbliku. Túto chybu sme dočasne vyriešili tak, že na /warp AdminShop si za symbolický poplatok môžete kúpiť vedro s vodou.
  • Nefunguje plávanie tak ako bolo prezentované na verzii 1.11.0 Bedrock edície, z toho dôvodu sme nastavili plávanie, ktoré bolo známe z predchádzajúcich verzií hry.