[LOKALITA] Tenochtitlan

Lokalitu Tenochtitlan nájdete juhovýchodne od Cratonu alebo aj kúsok od Mestečka Bestonium.
Tenochtitlan je jediný pozostalok po storobylej aztéckej kultúre, v ktorej môžete porovnať svoje sily s Bohmi, ktorých Aztéci uctievali. Konkrétne si viete v tejto lokalite porovnať sily s 4 Aztéckymi Bohmi, ktorých si rozoberieme nižšie.


 Hlavný boss: Boh Xipe Totec

Xipe Totec bol aztéckym bohom plodnosti, hojnosti a poľnohospodárskej obnovy, ako aj patrona zlatníkov zlatníkov a iných remeselníkov. Názov Xipe Totec bol odvodený z mýtu, ktorým bôh zničil – odlepil alebo odrezal – svoju vlastnú kožu na kŕmenie ľudí. Aztéci ho považovali za Boha, ktorý vynašiel vojnu a veľmi často sa mu na počesť robili ľudské obeťe.

Boha Xipe Totec nájdete vo velkej pyramíde, vľavo od hviezdnej brány.

Tento dungeon má novú mechaniku spawnovania bossa a to takú, že do dungeonu musia vstúpit piati hráči, každý z nich sa postaví na jeden pressure plate, ktoré sa nachádzajú pred vstupom do pyramídy.

Keď bude stáť päť hráčov pred vstupom do pyramídy, tak vás to teleportuje do vnútra pyramídy, kde každý hráč musí vstúpiť do svojej jaskyňe, a postaviť sa na obetný stôl. Ak budú všetky obetné stoly obsadené, tak sa náhodne vyberie nejaký hráč, ktorého to obetuje a následne sa spawne boss.

Po úspešnom porazení Boha Xipe Totec na vás čakajú viaceré odmeny, najvzácnejšou z nich je Kameň Mudrcov, ktorý vie oklamať vašu prípadnú smrť.


Vedlajší  boss: Tlaloc 

Tlaloc bol aztécky boh dažda. Bol všeobecne uctievaný ako blahosklonný darca života a obživy, na druhej strane sa však aj obávali jeho schopnosti vysielať krupobitie, hromy a blesky a toho že bol pánom mocného živlu vody. Nájdete ho v menšej pyramíde vpravo od hvieznej brány.

Na vyvolanie tohto bossa potrebujete Obetné Zviera, ktoré viete získať Cuauhtli, ktoré sú všade po Tenochtitlan. Po získaní Obetného zvieraťa, treba tento item hodiť na obetný stôl, ktorý sa nachádza vo vnútri pyramídy a následne sa vám Boh Tlaloc spawne.

Po porazení Boha na vás čakajú viaceré odmeny, najvzácnejšia z nich je Amulet Boha Tlaloca.


Vedlajší boss: Mictlantecuhtli

Mictlantecuhtli bol jedným z aztéckych bohov podsvetia a vládol jeho najnižšej sekcii zvanej Mictlan. Spájali ho s pavúkmi, sovami a netopiermi a na maľbách sa zobrazuje ako krvavý kostlivec s náhrdelníkom z ľudských očí. Tohto Boha nájdete v časti podzemnej dediny kúsok od pyramíd.

Aby ste mohli bojovať s týmto Bohom, najrpv musíte prejsť podzemnými tunelmi a následne zaplatiť poplatok za vstup k bossovi (5xBankovka 1000eur a 3xHlas.Voucher), po zabití bossa sa daľší spawne o 4 hodiny.

Po zabití tohto Boha na vás čakajú viaceré odmeny, najvzácnejšia z nich je Amulet Boha Mictlantecuhtli.


Vedlajší boss: Tepeztecatl 

Tepeztecatl bol aztécky boh Pulque, opilosti a plodnosti. Tepoztecatl bol tiež spájaný s vetrom, a preto má alternatívne meno Ehecacone, syn vetra. Tohto Boha nájdete v jednej časti v podzemnej dedine kúsok od pyramíd.

Na bojovanie s Bohom Tepeztocatl stačí prísť k danej lokalite a on sa spawne, po výhre v boji s Bohom na vás čakajú viaceré odmeny, najvzácnejšia z nich Amulet Boha Tepeztocatl. Po porazení Boha sa znovu objaví o 2 hodiny.