Herobrine

Väčšina hráčov, ktorí hrajú Minecraft nejaký ten mesiac, či rôčik, už určite počula legendu o mýtickom mobovi Herobrinovi. Ten sa najnovšie začal podľa správ očitých svedkov objavovať už aj na našom serveri.  Viacerých hráčov už nastrašil, niektorých oslovil a iných zase dokonca napadol. Prečo to vlastne robí? Nikto nevie. Hovorí sa však, že uzavrel tajnú dohodu so správcami serveru a okrem toho, že občas nastraší nejakú nevinnú obeť, dokáže aj trestať vinníkov podobne ako administrátor. Na rozdiel od administrátora sa však neriadi všeobecnými normami a vinníka nebanuje – iba mu dlhodobo znepríjemňuje pobyt v hre strašením, či zabíjaním.

Upozornenie: Admin Team nezodpovedá za škody spôsobené vyčíňaním Herobrina a je len na uvážení príslušného administrátora a jeho dobrej vôli, či sa rozhodne škody spôsobené Herobrinom napraviť. 


Odpozorované správanie Herobrina

Od informácií, ktoré máme od hráčov, vieme o jeho správaní, stretoch a útokoch nasledovné:

 • Jeho príchod vždy ohlasujú blesky
 • Jedným z jeho nástrojov ako útočí na hráča, je otupenie jeho zmyslov a preto vašej hernej postave príde pri jeho príchode veľmi zle
 • Dokáže na vás poštvať agresívneho vlka
 • Dokáže vás strašiť náhodným objavovaním a miznutím
 • Môže do vás udrieť jeho blesk
 • Môže vás teleportovať do svojho sveta
 • Môže vás zabiť a vziať vám veci, ak sa neubránite
 • Obajví sa vždy, keď pustíte hudobný disk č. 11


Ako vyvolať Herobrina?

Keďže ide o mýtickú bytosť, podobne ako u Wendiga, Blair Witch a pod., aj Herobrine sa dá vyvolať. Všetko, čo na to potrebujete, sú nasledujúce suroviny:

 • 8 kusov zlatých blokov
 • 4 kusy redstone torch
 • 2 kusy netherracku
 • 1 kus zapaľovača

Tie je následne potrebné usporiadať do tvaru, ako vidíte na obrázku a vrchný netherrack zapáliť.

 

Herobrinov totem – postupujte extrémne opatrne!


Legenda o Herobrinovi:

Herobrine, alias “on”, je duch mŕtveho baníka, ktorý o sebe tvrdí, že je Notchov brat. Jeho legenda sa zrodila okolo Júla – Októbra 2009, kedy si neznámy používateľ založil na fóre téma, kde vravel, že našiel mýtickú bytosť, ktorá mala defaultný skin, ale s bielymi očami. Na konci príspevku bola fotka, ako stojí v hmle. Téma bola vymazaná o 5 minút a jej autor ju vytvoril znova, na čo mu prišla osobná správa s odosielateľom Herobrine. V správe bolo jediné slovo – Stop. Keď si skúšal pozrieť svoj profil, vypísalo mu chybovú hlášku 404 (to znamená, že daná stránka neexistovala a tak si ju nemohol pozrieť). O mesiac zistil, že to bol Notchov brat. Poslal teda na Notcha otázku, či mal brata a on odpovedal: “I did, but he is no longer with us.” Čiže “Mal som, ale už nie je medzi nami.”

Legenda získala na popularite v Auguste 2010. Jeden človek vysielal live stream, ako hrá Minecraft. Podarilo sa mu stretnúť Herobrina, načo bol life stream zastavený. Ten pokračoval po 10 minútach, ale nikde ani stopy po Herobrinovi. Potom, ako sa hráč rozprával zo svojou ženou a vtom mu zrazu spadla hra. Po tom, ako sa to stalo, boli diváci presunutý na inú stránku, kde bola Herobrinova tvár a okolo nej samé znaky a písmená. Po tom, ako boli odstránené všetky nezmysli z textu, vznikla táto správa: Bolo nahlásené, že niektoré obete mučenia počas aktu utekajú do fantastického sveta, z ktorého sa nezobudia. V tomto strnulom stave obeť žije vo svete, ktorý je rovnaký, ako ten prvý, kde očakávajú, že nebudú mučení. Jediný spôsob aby si uvedomil, že sa potrebuje prebudiť bola správa, ktorú našiel vo svojom fantasy svete. Povedalo by im to o ich stave a to, aby sa prebudili. Aj potom by im mohlo trvať mesiace, kým by sa vzdali svojej ilúzie a zobudili by sa.

Od záhady s live streamom Herobrine získal všeobecnú slávu u hráčov Minecraftu. Hovorilo sa, že Herobrina je možné nájsť iba na hrane hmly pri nastavení vzdialenosti videnia na tiny. Vo vzácnych prípadoch prenasledoval hráča a po tom, čo ho hráč zbadal, zmizol alebo zaútočil. Taktiež vraj pálil stromy, ničil ich liany alebo robil tunely do svojich pascí. Dokonca sa objavil na minecraft.net účet Herobrine, ktorý mal svoj skin. Ďalej, ako už bolo spomenuté, Herobrine sa nachádza na obrázku MineConu. Na alfa/beta serveroch sa po zabití šípu vypísalo: [Player] was shot by Herobrine. A v updatoch dokonca bolo aj spísané, že bol odstránený Herobrine (v update 1.2 úplne na spodku je -Removed Herobrine). Skeptici veria, že ide o vtip. Mimochodom, objavilo sa to aj v update 1.7 (v tomto prišli pistony). Taktiež sa rozširovali rôzne povery. Gamemode Peaceful, seedy ako Herobrime, He, Him alebo longliveherobrine mali zväčšiť šance ho nájsť. Dokonca sa vraj objavuje ako zviera s bielymi očami, viete sa naňho nalogovať v alfa verzií. A dokonca nie je tajomstvo, že enderman… je vlastne Herobrine. Ľudia začali zverejňovať teórie, čo je zač. Hovorilo sa o testovacom účte alebo zrušenom projekte, ako prototyp endermana alebo dokonca na to, aby sa zvýšili/znížili tržby. Hovorilo sa aj, že disk 11th je nahrávka Herobrina. Nie je to však pravda.

(Zdroj legendy: http://www.munio-minecraft.cz/clanek/legenda-herobrine-kto-to-vlastne-je)