End World

Nevľúdne prostredie. Dve slová, ktoré vystihujú konečný svet Minecraftu, tzv. End World. Kam až oko dovidí, všade sa rozprestiera samá pustatina z endstonu pripomínajúca púšť. Hráči môžu v tomto prostredí pociťovať samotu a zúfalstvo. End World je plocha v tvare ostrova, na ktorom sa vypínajú vysoké veže z obsidiánu. V okolí je roztrúsených veľa ďalších malých ostrovov. Jeho trvalými obyvateľmi sú Endermani a jeden Ender drak (EnderDragon) – boss konečného sveta. Ten lieta nad vežami, z ktorých zároveň čerpá energiu a stráži si svoje územie.

Vyslobodiť sa z tohto miesta je ťažké. Jedinou možnosťou, ako ho opustiť, je smrť Ender draka. V posledných sekundách zo zvieraťa vytrysknú fialové lúče a zmizne z End Worldu. Následne sa objaví stavba podobná studni, ktorá je pre hráčov únikom z tohto sveta.

 

[+] Výhody [-] Nevýhody
Hráči môžu získať elytru, krídla, dračiu hlavu, alebo Shulker boxy. Po prvom zabití draka sa objavia ďalšie ostrovy, kde je možné získať aj ďalšie bloky. Hráčom nefungujú kompasy ani hodinky, ak si chce hráč ľahnúť na posteľ, nepodarí sa mu to – lôžko exploduje. V tomto svete nie je možné vytvoriť rezidenciu.