[DUNGEON] Pythagorova pomsta

Pytagoras zo Samu bol starogrécky filozof, nábožensko-morálny reformátor, matematik, astronóm a akustik. V juhotalianskom meste Krotón založil vlastnú školu, ktorá bola zároveň aj náboženským spolkom. Na sklonku svojho života sa rozhodol odísť zo Samu a natrvalo sa usídlil v MidaPolise, kde nakoniec po niekoľkých rokoch aj zomrel a kráľ Midas nariadil, aby jeho telo pochovali v podzemných katakombách pod mestom a vchod do katakomb nechal zapečatiť. Povráva sa však, ze zatlačením na správne miesto v banke Midapolisu sa vám otvorí tajný vstup do katakomb.

Vstup do podzemných katakomb MidaPolisu sa podľa povestí nachádza niekde v banke.


Po čase sa však začali v MidaPolise diať zvláštne veci. Z útrob katakomb sa začali ozývať zvláštne zvuky, ktoré si miestni obyvatelia nedokážu vysvetliť inak, než tým, že povstal Pythagorov Duch. Do útrob katakomb sa tak vypravili najodvážnejší bojovníci s cieľom preskúmať, čo sa deje, no zľahla sa po nich zem. Katakomby sú plné rôznych nástrah a príšer a cesta k Pythagorovej hrobke je chránená aj zložitým hlavolamom, ktorého vylúštenie vás pošle buď priamo k hrobu Pythagora, na spawn, alebo do istej záhuby.

Podstatou všetkého je podľa Pytagora číslo. Číslo je princíp, ktorý dáva veciam určitosť, jasnosť, poznateľnosť. Čísla sú aj symbolom etických hodnôt a vzťahu medzi ľuďmi. Keď Pythagorasa pochovávali, na pohrebný obrad dorazil aj samotný Herobrine, ktorý do jeho hrobky uložil jednu zo svojich najsilnejších zbraní a to hromový meč! Už veľa dobrodruhov však v snahe získať meč ostalo naveky uväznených v hrobke, lebo nedokázali nájsť únikovú cestu z katakomb. Jeden zo staviteľov hrobky však poskytol dobrodruhom vodítko, že únikova cesta sa nachádza za kameňom, ktorý nie je ako každý iný.


V prípade porazenia Pythagora môžu hráči získať nasledujúce odmeny:
Názov itemu Popis itemu Enchanty Získateľný
Sekera slepej spravodlivosti
[Upgradable Item]
Túto sekeru našli dobrodruhovia
v Pythagorovej hrobke pod mestom.
Svoje unikátne vlastnosti vylepšuje
zabíjaním Prekliatych duchov a
Pytagorovho ducha
Sharpness VII.
Smite V.
Bane of Arthropods V.
Knockback II.
Looting V.
+ 20 Attack Damage
Unbreakable
Pythagorova hrobka
Hromový meč
[Legendary Item]
Herobrinov mocný artefakt,
ktorý spúta ničivú silu blesku
a zošle ju na nepriateľov.
Sharpness X.
Unbreaking III.
Knockback I.
Pythagorova hrobka
Truhlica s jedlom
[Crate item]
Specialna truhlica, ktora ti prida do inventaru nudzove zasoby jedla. 2x Golden Apple
8x cooked chicken
8x cooked beef
8x baked potato
Pythagorova hrobka
Truhlica so skusenostami
[Crate Item]
Specialna truhlica, ktora tvojej hernej postave prida skusenosti v hodnote 20 levelou. Obsahuje 20 levelov Pythagorova hrobka
Trofej z bossa
[Collection item]
Trofej za zabitie bossa
v dungeone, ktorá sa dá vymeniť
za vzácne itemy.
Pythagorova hrobka
Peniaze Herná mena 2000€ Pythagorova hrobka
XP Skúsenosti  Klasické Minecraft skúsenosti 250 Pythagorova hrobka