[DUNGEON] Kráľovstvo Pellita

Kráľovstvo Pellita bolo kedysi veľmi príjemné miesto na žitie aj napriek hroznému počasiu z času na čas spôsobené hlavne jeho polohou hneď vedľa oceánu. Kráľ Bardof Mocný sa kedysi veľmi rád staral o svoje kráľovstvo, no jedného dňa prišiel neznámy predajca s bylinkami, ktorý mal však zlé úmysly s krajinou. Jedného poddaného opantal tajomnými bylinkami, ktoré sa mu tak zapáčili, že ich rozniesol po celom kráľovstve a ani sa kráľ nenazdal celý kraj bol pod silou tajomnej bylinky, ktorá ale mala zlý veďlajší účinnok a to postupné nakazenie dýchacieho systému a prípadnú smrť.


Keď sa kráľ dozvedel o tom, že jeho kráľovstvo je nakazené toutou bylinkou, tak sa snažil najprv nájsť radu u svojho dvorného lekára, ale ten bol na silu bylinky prikrátky. Keď už nemal inej pomoci tak vyhľadal kúzelníka Anaxxa, ktorému slúbil polovicu kráľovstva. No keď sa o tejto dohode dozvedel princ tak sa mu to nepáčilo a presvedčil aj verných rytierov nech vyženú Anaxxa z kráľovstva.

Anaxx znechutený týmto princovým konaním poslal na celé kráľovstvo kliatbu, pri ktorom začalo po celom kráľovstve a jeho okolí husto snežiť, kvôli čomu začali umierať postupne obyvatelia kráľovstva. Jediným vykúpením z kliatby bolo obetovať princa. Pre kráľa Bardofa to bolo priveľa, a princa obetovať nechcel a tak sa rozhodol utiecť aj s princom preč z kráľovstva a už ho nikto odvtedy nevidel. Keď sa to dozvedel Anaxx tak prišiel naspäť do kráľovstva, zasadol na trón on sám a zvyšných obyvatelov a rytierov premenil na prízraky.