[DUNGEON] Atlantída

Atlantída je bájne mesto, do ktorého sa dá dostať prvýkrát po splnení questu Cesta do Atlantídy u Rybára Galona a opakovane po splnení questu Zásoby. Atlantída bol legendárny ostrov s vyspelou kultúrou, ktorý sa po prírodnej katastrofe prepadol do hlbín mora. Atlantída bola veľmi úrodná a husto zaľudnená zem. Hlavné mesto meralo po obvode 3000 krát 2000 stádií, okolo centrálneho chrámového pahorka boli postavané tri sústredné kruhové vodné kanály spojené s morom, ktoré slúžili ako prístav. Duchovným centrom Atlantídy bol Poseidonov chrám uprostred mesta. V tomto chráme sídlil aj kráľ Evenor.

Atlantída je mesto nachádzajúce sa hlboko pod hladinou oceánu v neznámej časti Addolanu.


Do Atlantídy nie je možné vstúpiť priamo, ale je potrebné navštíviť Ruiny mesta Erapos v ktorých je ukrytý tajný portál, ktorý vás prenesie práve do tohto mesta. V rámci mesta sa náhodne nachádzajú rozmiestnené truhlice s lootom, ktorý je možné získať. V centrálnej časti Atlantídy je umiestnený Poseidonov chrám, ktorý v súčasnosti obýva nemŕtvy Kráľ Evenor, ktorý je nielen silným súperom ale má aj nekromantské schopnosti a dokáže vstať z mŕtvych! Pri strete s ním treba byť obzvlášť opatrný!

Varovanie: Upozorňujeme, že ak sa raz dostanete do Atlantídy, ocitnete sa v smrteľnej pasci a je potrebné, aby ste mali so sebou špeciálne teleportačné zariadenie, ktoré vám umožní opustiť toto mesto!

Poseidonov chrám v centre Atlantídy obýva nemŕtvy Kráľ Evenor! Buďte ale ostražití, dokáže sa regenerovať!