Svet Addolan

Svet Addolan bol objavený iba nedávno prieskumnými plavidlami kráľa Midasa a do tejto chvíle nie je až tak úplne prebádaný. Zatiaľ čo v kráľovstve Midas sa dej odohráva predovšetkým v staroveku, vo svete Addolan sa hráči stretávajú s novými božstvami, novými protivníkmi, ale aj novými technológiami a novými vylepšeniami. Tento svet však nie je neobývaný – nachádza sa v ňom niekoľko miest, pevností, osád, ale aj tajomných jaskýň, ktoré čakajú na to, kým ich hráči preskúmajú. Hlavné rozdiely oproti hlavnému svetu:

  • vo svete je voľne povolené PVP – v tomto svete platí voľné PVP medzi hráčmi, bez nároku na vrátenie odmeny alebo iných pravidiel. Akonáhle hráč opustí bezpečnú zónu, musí počítať s tým, že ho iní hráči môžu zabiť a to bez udania akéhokoľvek dôvodu. Rovnako hráči môžu vypísať odmenu na hlavu iného hráča vo svete Addolan.
  • vo svete je zakázané akékoľvek portovanie sa – Hráči v tomto svete môžu na portovanie využiť iba určené zóny (prístavy a lode v nich), inak sa vo svete musia presúvať dostupnými dopravnými prostriedkami (pešo, kone, lode, elytry). Príkazy na portovanie štýlu /tpa, rovnako ako aj príkazy typu /tpaccept sú vo svete zakázané.
  • vo svete sa nachádzajú dungeony – tento svet neslúži na ťažbu a preto sa v ňom veľmi ľahko dajú objaviť nové dungeony a dobrodružstvá. Naopak, na rozdiel od ťažobného sveta v ňom nesmiete vyťažiť absolútne nič.
  • v tomto svete je možné získať upgrade na itemy – v kráľovstve Addolan je možné získať upgrady na už existujúce itemy, ktoré výrazným spôsobom vylepšia ich fungovanie. Príkladom je napr. vylepšený Krompáč nádeje.
[+] Výhody [-] Nevýhody
Voľne prístupné dungeony pre hráčov. Hráči môžu v tomto svete získavať rôzne predmety, ktoré sa následne dajú uplatniť na upgrade už existujúcich itemov alebo s nimi môžu obchodovať. Voľne povolené PVP v rámci sveta, ktoré môže pre niektorých hráčov znamenať problém. Vo svete je prísne zakázané akékoľvek portovanie sa.